Символдрама: сни на яву

1423052374_egypt2

Давньогрецький символ, Око Гора. Символ кататимно-імагінативної терапії. Символізує всезнання, отримані завдяки чуттєвому сприйняттю світу.

“Світло від далекої зірки йде до нас мільйони світлових років, а ми можемо опинитися на цій зірці миттєво, просто уявивши,що ми там» Я. Обухов

Різноманітність напрямків та шкіл психотерапії сьогодні зашкалює. І кожна людина обирає напрям і спеціаліста найбільш комфортного для неї станом на сьогодні – хтось потребує швидких та радикальних методів, хтось швидких але поступальних, хтось – мистецьких і релаксуючих, а хтось, по Фрейду, просто хоче проговорювати свої травми та конфлікти.

Символдрама (або кататимно-імагінативна психотерапія) – глибоко та системно обґрунтований метод, базується на концепціях класичного психоаналізу, теорії архетипів Юнга, а також на розробленому ним методі активної уяви. І це не комбінація суміжних методі, а окрема дисципліна, що поєднала переваги полярних психотерапевтичних технік: класичного та юнгіанського аналізу, поведінкової психотерапії, гуманістичної психології, Еріксоновського гіпнозу й аутотренінгу. Отже, символдрама містить глибоку теоретичну базу, та разом з тим найбільш гуманний та м’який метод, що дає ефективні результати.

Робота з уявою – основа символдрами. Метою такої роботи є зробити наочним, візуалізувати, матеріалізувати несвідомі бажання людини, її фантазії, конфлікти і механізми захисту, стосунки перенесення та опору. Використання уявлення образів за чітко розробленою схемою в символдрамі є головним і основним інструментом є, адже в інших психологічних техніках психотерапевти часто застосовують роботу з образами, як правило, таке використання є випадковим, фрагментарним, непослідовним. Психотерапевт в символ-драмі має чіткі методичні рекомендації, прописані послідовно кроки.

Психологічні інструменти символдрами: уявлення образу (коли людина в розслабленому стані з закритими повіками, прослухавши налаштування психотерапевта формує в уяві запропоновані образи), робота з малюнком (як правило, після завершення уявлення образу людині пропонується), – на малюнку звертається увага на колір, символіку чисел, обрані матеріали. По закінченню уявлення образів проводиться подальше обговорення. Основний принцип психоаналітично орієнтованої психотерапії в тому, що психотерапевт не дає пацієнту ніяких прямих інтерпретацій глибинної символіки. В кінці консультації людина уявляє і записує у спеціальний щоденник свій образ, і так відбувається щосеансу.

Яке значення та інтерпретація образу струмка, які стандартні мотиви, психотерапевтичні техніки символдрами, чи можливо релаксувати і «вимикати розум» під час психологічного тренінгу, – відповіді на ці та безліч ваших особистих питань на програмах в тренінг-центрі «EGO» з психологом Оксаною Литвиненко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *