Те, що ви запитували про системні (сімейні) розстановки

14886168_1443705098991682_1956212297_nПсихологи та психотерапевти різних шкіл і напрямків пропонують насьогодні найрізноманітніші способи терапії. Однак, часто, і це можуть підтвердити люди, які в психології давно і надовго, є такі випадки, коли вирішення проблеми клієнта виходить за межі роботи з його особистістю, а вимагає розгляд його родової системи в цілому. Який психотерапевтичний методі застосовується в такому випадку? Сучасний світ і наука дає дієве та, зрештою, дуже цікаве вирішення завдань розгляду та корекції родової системи. Берт Хеллінгер, відомий німецький психотерапевт, розробив метод системних розстановок наприкінці 70-х років ХХ століття, коли самому йому було вже 50 років. До цього моменту у нього за плечима була участь у Другій Світовій війні, місіонерське служіння в Африці, тривала приналежність до католицького релігійного ордену і подальший розрив з чернецтвом, а також вивчення психоаналізу, гештальт-терапії, НЛП, Еріксонівського гіпнозу.

individ-work-new-png-pagespeed-ce-fswkihaibnМетод розстановок дозволяє встановити причину проблеми і знайти адекватний варіант її вирішення. Ефективність методу підтверджена великою кількістю проведених розстановок, зростанням їхньої популярності у всьому світі за останні кілька років. Психологи-практики визнають, що цей метод на сьогоднішній день є одним з найбільш простих у застосуванні і показує високу ефективність у вирішенні найрізноманітніших проблем.

Системні розстановки (також вживається термін «сімейні розстановки») за методом Берта Хеллінгера – це потужний ефективний метод психотерапевтичної роботи. «Всі ми родом з дитинства», і в це дитинство ми прийшли завдяки нашим батькам! Початок більшості проблемних ситуацій лежить в батьківській сім’ї, в системі роду. Часто пошук причин існуючих неприємностей відводить нас в далеке минуле. Найголовніше, за Хелінгером – це дотримання порядку в родовій системі, тоді й у житті людини все буде «системно». Доля уважно стежить за тим, щоб кожен член нашого роду був на своєму місці в сімейній ієрархії. І якщо ця ієрархія порушується, то «сімейна (колективна) совість» піклується про цього члена, таким чином, що один з молодших в родовій ієрархії починає нести «не свою» долю, хворіє якоюсь недугою, страждає від певної залежності. Зміст розстановки, розставити все по місцях і тим самим допомогти клієнту вирішити власну ситуацію. «Сімейна розстановка», проводитися, як в індивідуальному форматі, так і в груповому, шляхом вибору замісників, які спочатку розставляються статично по визначених місцях (наділяються ролями). Далі відбувається рух, – відображення динаміки процесів. У процесі цієї динаміки, ми бачимо причини складнощів, які є у життя клієнта. І виходячи з побаченого, терапевт пропонує клієнту вирішити цю проблему і розставити все «по місцях» у своїй родовій системі, прийняти її, дозволити їй бути, за допомогою фраз-рішень.

Феноменом «розстановок» є те, що сторонні люди починають відчувати ті почуття, які сформувалися в реальних взаєминах, в реальній системі клієнта. Сам Хеллінгер говорив про те, що універсального рішення, навіть при зовнішній схожості систем і взаємин у них, не існує. Системні розстановки дозволяють знайти найкраще рішення для даної системи і для конкретного її учасника.

Що конкретно можна отримати в результаті застосування методу Хеллінгера?

Якщо Вас цікавить вирішення самої причини проблеми, а не маркування наслідків, то сімейні розстановки за Бертом Хеллінгером допоможуть вам навести порядок у вашій системі роду, таким чином, щоб більше не виникали проблеми зі здоров’ям і інші патологічні прояви компенсацій неправильного розподілу в сімейній системі. На розстановках ви дуже швидко знайдете розуміння, яка будова проблеми, отримаєте стратегію вирішення, і просто людську підтримку, а це означає, що ви знайдете надію, сили, натхнення йти вперед (а іноді і летіти J). Розуміючи зміст проблеми, розумієш, що її можна вирішити! Вагомою є внутрішня робота, щодо переоцінки власних принципів, установок, відносин з людьми, зі світом. Коли дотримана ієрархія в сімейній системі, тоді і у житті гармонія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *